RC-22S2000 - Crimp contact
RC-22S2000 - Crimp contact
Crimp contact, Socket, rolled, contact diameter: 1 mm, connection cross section: 0.22 mm² ... 0.56 mm², contact material: Cu alloy, Item is lead-free in accordance with RoHS II without Exemption 6c (Pb < 0.1 %)