PLC-RSC-120UC/21/EX - Relay module
PLC-INTERFACE, consisting of DIN-rail-mountable basic terminal block in 6.2 mm with screw connection and plug-in miniature relay with 6 A power contact, 1 changeover contact, 120 V AC/110 V DC input voltage. Approved according to ATEX/IECEx (Zone 2) and Ex Zone Class I, Div. 2.